Студенти в Переяславі-Хмельницькому

7 жовтня 2016 року студенти груп П-21і, П-11і та П-23 відвідали Переяслав-Хмельницький. Це місто можна назвати суцільною історичною пам'яткою, адже стількох музеїв та давніх архітектурних споруд, мабуть, ніде нема. 

Юнаки й дівчата разом з викладачами побували в  Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, у Меморіальному музеї  Г.С. Сковороди і в Музеї-діорамі "Битва за Дніпро в районі Переяслав-Хмельницького восени 1943 року". 

 Останній вразив своєю ексклюзивністю та глобальністю. Основний експонат –  це діорама, написана художниками-професіоналами. І це було помітно: картина –  мов жива, а крім того, величезна. Її масштаб неймовірний! Зображення відкривається аж до дрібниць. Діорама  оповідає про битву за Дніпро 1943 року, місце якої та її учасників малювали з реальних фотографій того часу. Емоції цих осіб вражають! Дивлячись на панно, ми ніби переносимось у часі та занурюємося в глибокий трагізм давніх подій. Неможливо словами передати емоційну глибину цього витвору мистецтва. Хочеться плакати від скорботи і пишатися нашими предками. Екскурсовод пояснював й акцентував увагу на  деталях, а також спонукав і надихав молоде покоління на визнання героїзму наших предків. Студенти гідно оцінили мужність попередників.

А перший пункт призначення –  «Музей народної архітектури та побуту

Середньої Наддніпрянщини», в якому діти познайомилися з історією стародавньої Київщини. До речі, це музей просто неба. Екскурсовод допомогла всім  перенестися в далеке минуле і побачити, як жили наші предки. Студенти оглядали різне археологічне надбання тих часів,  оселі XI століття,  громадські будинки XVI-XIX століть, а також – найдавнішу монументальну кам'яну скульптуру, відвідали шинок. Отримали велику кількість корисної та цікавої інформації з історії, культурології та етнографії.  

 Останнім місцем екскурсії   став  Меморіальний музей Г.С. Сковороди. Гідне місце. Пам'ятка присвячена великому філософу-гуманісту, просвітителю і видатному поету Григорію Савичу Сковороді. Музей знаходиться в будинку колишнього колегіуму, де свого часу письменник викладав поетику. Старовинні меблі підтримують атмосферу колишніх часів, а воскова фігура Сковороди підкреслює присутність великого українського філософа і поета в цьому навчальному закладі. У вестибюлі експонуються меблі ХVІІІ століття: крісла, стіл, годинник. У шафі –  підручники XVII-XVIII ст. У музеї відтворено оригінальний інтер 'єр класу поетики, в якому Сковорода читав лекції: столи і лави, на одній стіні –  ікони, на іншій –  одяг спудеїв, кафедра й крісло вчителя, дошка. На столах книги. Враження таке, ніби учні тільки-но залишили клас. Інші зали музейної експозиції розповідають про вшанування пам`яті філософа-просвітителя.

 Подібні екскурсії дозволяють дізнатися маловідомі сторінки історії, зануритись у світ давніх часів, відчути красу і багатогранність минулого, усвідомити вагомість і спадщину наших предків. Студенти коледжу залишилися задоволені, вражені побаченим. Втомлені, але щасливі, вони повернулися додому з багажем нової цікавої інформації та в очікуванні нових пригод.

 

Єлизавета Цибуліна, студентка групи П-11і