День університету – свято сили, завзяття та командного духу!

21 жовтня у спортивному комплексі «Податкова академія» відбулась «Спартакіада 2014» серед професорсько-викладацького складу, студентів та курсантів.

Девіз спартакіади – «Спорт – це життя!» Цим спортивним святом університет вирішив відзначити свій день народження і показати, яке значення має фізична культура у житті студентів, курсантів та викладачів навчального закладу. 

На свято завітали почесні гості: начальник управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів у Київській області, полковник ПМ Сергій Щербинін; мер міста Буча – Анатолій Федорук; випускник університету 2002 року, заступник голови Києво-Святошинської райдержадміністрації Анатолій Іскоростенський; випускник 2003 року, голова громадської організації «Нові обличчя» – Володимир Карплюк; випускник 2014 року, заслужений майстер спорту, чемпіон Європи та Світу з вільної боротьби, срібний призер Олімпіади 2012 у Лондоні – Валерій Андрійцев; випускник 2008 року, чемпіон Європи, 18-разовий чемпіон України з мотоциклетного спорту, МС міжнародного класу – Олександр Пащинський. Усі вони, та ще завідуючий кафедри фізкультури та спорту НУДПСУ Ігор Малинський, увійшли до складу суддівської колегії спартакіади. 

В.о. ректора університету Леся Анатоліївна Савченко – ідейний натхненник, ініціатор та активний учасник спартакіади, привітала учасників свята. «У спорті ми єднаємося! Ми з вами, студенти й викладачі – і ті, що на трибунах, і ті, що виступають у командах – один-єдиний великий колектив», – наголосила вона. 

 У змаганнях взяли участь збірні команди факультетів, Київського фінансово-економічного коледжу та збірна команда ректорату університету.  

Не зважаючи на холодну пору року, а може, саме завдяки +13 на градуснику, спортсмени з небувалим ентузіазмом брали участь у всіх етапах змагань, показуючи непогані результати. 

Спартакіада почалася з парадного проходження команд (по 26 учасників) перед трибунами, яке супроводжувалося речівками. Суддівською колегією оцінювалася також форма кожної з  команд. Три тисячі уболівальників – студентів, курсантів та викладачів на трибунах гучно підбадьорювали свої команди. 

Другим етапом змагань була легкоатлетична естафета (4 по 100м.).

Наступним етапом змагань став міні-футбол, змагання з якого проводилися за олімпійською системою, згідно з «Правилами гри у міні-футбол» 2011 р., а також у відповідності до змін та доповнень прийнятих комітетами ФІФА.

Поки футбольні команди змагалися між собою, на біговій доріжці перед трибунами було проведено наступний етап змагань спартакіади – естафети.

Команди з 6 учасників (50% викладачів та 50% студентів) стрибали на м’яких фіт-больних  м’ячах,  бігали у парах, тримаючи фіт-больний м’яч грудьми, бігали через обруч, стрибали у мішках та бігали  з келихом води на підносі.

У перетягуванні канату активні учасники команд почали вправлятися ще за тиждень до змагань. І ось на полі зійшлися команди по 8 гравців, щоб показати, у кого сильніший командний дух та більш злагоджені дії.

Найсмачніший етап змагань спартакіади – польова кухня. Який  спортсмен показує кращі результати? Той, хто добре їсть! Щоб нагодувати членів своїх команд українським борщем, варениками, юшкою, кулішем та багатьма іншими стравами, команди з 4 кухарів (2 студента й 2 викладача) готували, закатавши рукава. Журі довго куштувало страви, оцінюючи не тільки їх смакові якості, об’єм,  зовнішній вигляд, але й презентацію. Щоб «уміли готувати, та уміли й подавати»! Найкращими кухарями та артистами виявилися «Спритні перці». Наступали їм на п’яти «Коледжани». Третє місце було присуджено «Збалансованим і щасливим». Хоча інші команди теж були на висоті у приготуванні та презентаціях своїх страв. 

Свято пройшло на висоті, скоротивши межу між викладачами і студентами, допомогло їм навчитися краще працювати в команді, дало можливість проявити свої таланти. 

Світлана Середенко