Логотип Коледжу
  • Новини
  • Абітурієнтам
  • Статті
  • Про коледж
  • Студентам

Групи П-21 та П-22 у Верховній Раді України

30 квітня 2015 року студенти груп П-21 та П-22 разом з викладачем циклової комісії юридичних дисциплін Павленко Галиною Леонідівною з метою закріплення знань про організацію роботи українського парламенту з дисципліни «Конституційне право України» відвідали Верховну Раду України.

Студенти груп Ірпінського коледжу відвідали Верховну Раду України

Надзвичайно цікава історія приміщення сесійного будинку на Грушевського, 5. Будинок Верховної Ради збудовано у 1939 році за проектом архітектора Володимира Гнатовича Заболотнього. За чудову архітектуру цього будинку автор проекту був нагороджений у 1940 році Державною премією. Архітектура приміщення втілює притаманні тому часу класичні прийоми і форми. Світлий колір і співзвучність природному ландшафту роблять його справді київською спорудою. Будинок Верховної Ради є зразком, української архітектурної класики. З 25 липня 1939 року у будинку Верховної Ради України по вулиці Грушевського,5 відбуваються засідання українського парламенту. Будинок не високий, всього три поверхи, його увінчує купол з металу і скла. Скляний купол з освітлювальним плафоном забезпечує приміщення природнім світлом. Студенти звертають увагу на велику люстру, розміщену у центрі плафона, що за формою нагадує шапку Мономаха. Спочатку вона була зроблена у формі соняшника, у суто українській традиції, але у війну у неї влучив снаряд, І вже після війни її реставрували в іншій формі. Вага люстри 4 тонни, у неї вмонтовано 94 лампочки. Це величезна незвичайної краси гармонійно вплетена у купол окраса зали.
Студенти з цікавістю пройшли урочистими сходами, які поєднують парадні кулуари-фойє другого поверху, оздоблені рядом пристінних колон з мармуру. В інтер’єрі вестибюлю й головного фойє використано класичний художній прийом органічного поєднання архітектури й монументального живопису. Значне місце в інтер’єрах головного фойє посідають мотиви українського народного декоративного мистецтва, що знайшли відображення у ліпних деталях, розпису та інкрустації по дереву. Все це носить національний характер. На другому поверсі парламентського будинку студенти побачили, де проводиться реєстрація депутатів та забезпечення їх робочими матеріалами. Тут же, праворуч, велике електронне табло системи „Рада”. Ліворуч художнє полотно – картина „Державотворення” (художник О.Г. Кулаков), на якому відображено момент прийняття Акту проголошення незалежності України. Відкриття картини відбулося 22 серпня 2001 року з нагоди 10-ої річниці Незалежності України. Поряд з полотном „Державотворення” у спеціальній вітрині зберігається державний прапор України, відображений на картині, вражають його розміри 4 на 8 метри.
Ось і головний зал – сесійний, який ми усі практично щодня бачимо по телебаченню. Студенти зручно сідають на балконі великої сесійної зали. Внизу партер, де засідають депутати. Його добре видно, хоча він того дня був порожній, бо народні обранці працювали цей тиждень в округах та депутатських комітетах.
Екскурсовод дає своєрідний урок з державотворення, роботи найвищої законодавчої гілки влади в Україні, детально пояснює, як працюють депутати, де чиє місце у Верховній Раді. Незабутнє враження на учнів справила і конференц-зала своїм чудовим оформленням і своєрідною аурою.
На третьому поверсі будинку Верховної Ради фойє, вирішене у вигляді колонади, що підтримує стелю, розділену на невеликі плафони з люстрами. У холі відбуваються термінові засідання депутатських фракцій і груп, розміщено кулуари, ложі преси. Все побачене і почуте вражає своєю оригінальністю, архітектурою, історичністю моменту. Студенти просто зачаровані величністю споруди Верховної Ради.
Хто знає, можливо, в недалекому майбутньому хтось з них зайде у це приміщення як народний депутат чи працівник апарату Верховної Ради.
Студентка групи П-21
Бабенко Яна

Вам може бути цікаво

  • Зустріч із Левком Лук’яненкомЗустріч із Левком Лук’яненком
  • Екскурсія до Верховного Суду УкраїниЕкскурсія до Верховного Суду України
  • «Битва за Київ у 1943 році»«Битва за Київ у 1943 році»
  • Відкрита лекція – Ірпінський державний коледж економіки та праваВідкрита лекція – Ірпінський державний коледж…
  • Міжвузівська науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Актуальні питання юридичної науки і права»Міжвузівська науково-практична конференція студентів…
2011 - 2018 © КФЕК "Ірпінський державний коледж економіки та права"