Сучасна психологія: теорія і практика

Педагогічний колектив та студенти коледжу щиро вітають Хоменка Володимира група О-31 та його наукового керівника Сердюк Н.В. з участю в ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасна психологія: теорія і практика» м. Івано-Франківськ. 

Розділ: Психофізіологія

Тема: Автономна сенсорна меридіональна реакція, як засіб позбавлення від тривоги та безссоння. Роль мережі Intenet у дослідженні цього феномену

Сучасний ритм життя вимагає стійкого психічного здоров'я. Все більше і більше людей, не витримують тиск цього ритму та суспільства, і це викликає у них прояв панічних атак, тривоги та безсоння.

Автономна сенсорна меридіональна реакція – це неологізм, який описує феномен сприйняття, що характеризується приємним поколюванням у потилиці, яке поширюється у вигляді морозу по шкірі від шиї по спині та до кінцівок. Викликають АСМР-відчуття звукові, зорові, тактильні та когнітивні стимули.

На сьогоднішній день автономну сенсорну мередіональну реакцію все більше і більше сприймають за наукове явище, хоча існує ряд складнощів, щодо виявлення існування цієї реакції.

На думку невролога Едварда Дж. О'Коннора, перешкодою до вивчення феномену АСМР є відсутність такого стимулу, який викликав би АСМР у всіх без винятку людей.

Попереду ще велика кількість роботи, яка має бути зроблена, для того аби дослідити цей феномен. І можливо колись, як у випадку з синестезією, його науково обґрунтують.

Бажаємо нових досягнень на науковому поприще.