Екскурсія в м.Житомир

Хтось скаже, що нині в музей ходити не модно, адже все можна прочитати і побачити в Інтернеті. Але по-справжньому ми відчуваємо подих історії, тільки мандруючи залами музеїв, де гулкою луною вітають відвідувачів минувшина та сьогодення. 

5 жовтня 2016 року групи Ф-11, Ф-12 та  П-13 разом з викладачами Салієнко В.Д., Товстою С.М., Спірідоновою Л.М.  відвідали   чудові музеї в м.Житомир. Перший з них – Музей космонавтики ім. С.П. Корольова, який є унікальним історичним, науковим, культурним і туристичним центром регіонального та національного значення, не має аналогів у світі. У Меморіальному будинку-музеї академіка Сергія Павловича Корольова екскурсовод познайомила з життям і діяльністю українського вченого у галузі ракетобудування та космонавтики, конструктора перших штучних супутників Землі і космічних кораблів. Під час відвідування експозиції «Космос» студенти з цікавістю розглядали макети та технологічні зразки космічної техніки, а на території музею – дві справжні ракети. 

У Житомирському обласному літературному музеї студенти відвідали експозицію до 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка – генія українського народу.  Потім –  виставка, присвячена життю, літературній та мистецькій діяльності Бориса Тена (Миколи Хомичевського), видатного поета, перекладача творів Есхіла, Гете, Міцкевича, Шекспіра, Пушкіна на українську мову. Особливо вразив той факт, що головною працею всього його життя були переклади «Одіссеї» та «Іліади» Гомера, робота над якими тривала 31 рік. Далі із захопленням слухали розповідь екскурсовода  про історію кохання французького письменника-реаліста Оноре де Бальзака до польської графині   Евеліни Ганської, які, незважаючи на численні  труднощі, все ж таки повінчались у Бердичеві.

А під час відвідування Музею пожежної охорони студенти дізналися не тільки про історію становлення пожежної охорони в Україні, зокрема  на Житомирщині, а й розглянули експонати ХІХ ст. та сучасне устаткування рятувальників, пригадали важливі уроки безпечної життєдіяльності.

Ці екскурсії були, дійсно, пізнавальними, цікавими і запам’ятаються надовго!

Катрін Малинська, студентка групи П-13