З Днем толерантності!

16 листопада  2016 року  з нагоди Міжнародного дня толерантності  у  нашому закладі  відбувся конкурс малюнків, в якому брали участь студенти І-ІІІ  курсів. 

Справедливе журі визначило переможців: І місце зайняв Гармаш Олексій (П-23), ІІ місце – Хусаїнов Владислав (П-32), ІІІ місце посіли студентки групи П-22 Кириленко Альона та Дяковська Юлія. Вітаємо переможців та учасників, адже кожен з них показав, що справді розуміє значення слова «толерантність»! Їхні малюнки змушують задуматися не тільки над проблемами миру у світі, а й над своїми особистими вчинками.

Поняття «толерантність» є синонімом слова «терпимість». Ця риса є найважливішою умовою миру і злагоди в сім’ї, колективі та суспільстві. Адже соціальні взаємовідносини постійно змінюються, породжуючи то гармонію, то перевагу. У різних людей – різні погляди на життя, працю, кохання тощо. Чи завжди ми поважаємо думки, погляди інших? Чи треба прагнути, щоб інша людина сприймала Ваші погляди?

В умовах соціальної розмаїтості дуже важливо встановити культуру миру, що не можливо без дієвого виховання, заснованого на принципах толерантності. Відсутність самоконтролю, розуміння іншого, презирство, підозрілість, недовіра, егоїзм, емоційна неврівноваженість породжують конфлікти й напруженість, позбавляють простір міжособистісних відносин почуття захищеності й безпеки. 

Толерантність включає не тільки повагу до інших і визнання рівності прав, але й відмову від примусового й гнітючого домінування. Для того, щоб досягти успіху у власному житті, не витрачати сил на конфлікти, «побутові війни», кожному доцільно сформувати у собі толерантність як рису характеру. Для цього необхідно:

•бути готовими до того, що всі люди різні – не кращі й гірші, а просто різні; 

•навчитися сприймати людей такими, якими вони є, не намагаючись змінити в них те, що нам не подобається; 

•цінувати в кожній людині особистість і поважати її думки, почуття, переконання незалежно від того, чи збігаються вони з нашими; 

•зберігати «власне обличчя», знайти себе і за будь-яких обставин залишатися собою. 

Пам’ятаймо: толерантність — це мис¬тецтво жити у світі несхожих людей та ідей; це активна позиція, викликана визнанням прав і свобод людства; боротьба за збереження миру. Давайте будемо толерантними, щоб зробити світ кращим!

Л.М. Спірідонова