День безпеки в Інтернеті

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння організації «Insafe» у 2004 році.

У 2017 році День безпеки в Інтернеті, метою якого є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді, припадає на 7 лютого.  Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо у створенні кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Свято служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету.

Інтернет - найбільший винахід людства. Всесвітня павутина змінила уявлення людей про час, відстані, способи спілкування, надання допомоги, можливості заробітку та проведення дозвілля. Завдяки Інтернету сучасна людина отримує в десятки разів більше інформації, ніж її батьки, бабусі, дідусі... На жаль, не все, що зустрічається в мережі, є логічно обґрунтованим, правдивим і безпечним.

Жертвами Інтернету найчастіше стають діти та підлітки. Зміст деяких сайтів шокує навіть дорослу людину, що вже говорити про тих, чия психіка ще тільки формується. Крім того, Інтернет - це хороше поле діяльності для шахраїв, потрапити на вудку яких у віртуальному просторі набагато легше, ніж оффлайн. Саме тому, щоб зробити мережу безпечнішою для молодого покоління та привернути увагу суспільства до цієї проблеми, і створили Міжнародний день безпечного Інтернету.

Національний комітет Дня безпечного Інтернету в Україні щорічно проводить різноманітні заходи з формування безпечної поведінки дітей та молоді в Інтернеті, до яких може долучитися кожен. Отож давайте зробимо Інтернет безпечним у використанні!