Свято весни і праці

У ці теплі весняні дні життя наповнюється світлими почуттями, новими планами. Зі святом 1 Травня ми пов'язуємо надії на краще майбутнє. 

    Це свято для всіх, хто своєю щоденною працею створює завтрашній день, процвітання і благополуччя України. Чесна добросовісна праця – основа успішного розвитку будь-якого суспільства. Людина праці заслуговує найщирішої шани та захоплення.

     Це день трудівника, день взаємної підтримки трудящих усього світу у прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві.

1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і   демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу  на згадку про виступ робочих Чикаго ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше День міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.

Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як День весни і праці. Крім того, в Казахстані - це День єдності народу Казахстану, в Литві - День матері, в Кореї - День народження Будди, у Франції - День конвалії.

Від щирого серця вітаємо всіх зі святом 1 Травня! Бажаємо щастя, здоров’я, весняного тепла! Натхнення, творчої праці! Хай першотравневі свята принесуть  радість та задоволення! Хай панує мир, злагода та добробут!