Ми – нація Шевченка

«Спом’янімо ж, пани-браття, святого ми нині!
Не вмерлого, а живого, бо слово не гине», - цими словами Юрія Федьковича розпочалося урочисте  свято «Ми – нація Шевченка» у Київському фінансово-економічному коледжі НУДПСУ.

       Цей ювілейний захід був присвячений 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря та виданню збірки віршів юних поетів коледжу «Злет юнацької душі: студентська поетична шевченкіана». Протягом свята, організованого коледжанським поетичним осередком «Молода плеяда», запрошені прослухали поезії з нововиданої тематичної збірки у авторському виконанні та вокально-музичні композиції.
       Доволі символічним у поетичному доробку плеядівців виявився факт написання їхніх поетичних творів саме шевченківським віршем, тобто тими розмірами, якими у своїй творчості здебільшого послуговувався Кобзар. Вразило слухачів і вміле проектування Шевченкових мотивів у сьогоденне суспільне життя українців. Варто відзначити і бажання нашого студентства розмаїттям мотивів та переконань, старанним добором найтепліших і найщиріших слів та наймилозвучніших рядків довести загалу, що наші юні митці гідно продовжують високі громадянські та літературні традиції Великого Кобзаря.
       Окрім презентації своєї поетичної творчості, юні плеядівці ставили за мету також познайомити присутніх зі своєю обізнаністю на музичній шевченкіані. Тому у виконанні талановитого фортепіаніста Тіунова Олександра прозвучали мелодії до Кобзаревих віршів таких композиторів, як Данило Крижанівський, Гордій Гладкий, Яків Степовий, Микола Лисенко. Обдарована співачка Омельчук Юлія виконала всесвітньо відомий романс «До карих очей» Костя Думитрашка – поета-романтика, творчістю якого захоплювався Кобзар і чиє 200-річчя, як і ювілей Шевченка, нині відзначає Україна. Несподіваним подарунком Кобзареві та шанувальникам його творчості стала написана на слова Шевченкової «Причинної» однойменна рокбалада, у яку студент-композитор Володимир Третяк уклав своє особисте емоційне бачення трагедії української жінки у творчості Кобзаря.
       На закінчення заходу до вітального слова були запрошені почесні гості. Зокрема директор коледжу Наталія Іванівна Руденко відзначила щирість хвилювань юних коледжанських митців протягом виступів та багатогранність і змістовність їх творчості, а також вручила їм дипломи, нововидані збірки, квіти та подарунки. До слова також був запрошений полковник, кандидат юридичних наук, доцент кафедри оперативно-пошукової діяльності, поет, прозаїк, композитор Микола Сергійович Мазуренко, який відзначив високий рівень підготовки святкування Шевченкового ювілею та подарував плеядівцям колективні поетичні збірки студентів університету та коледжу за романтичною назвою «Пелюстки троянди». Щирі слова захоплення студентськими талантами та важливістю значення творчого доробку плеядівців для виховання духовно-патріотичних почуттів у молоді також були висловлені методистом комітету професійної освіти Головного управління освіти і науки Київської області Мариною Андріївною Стасєєвою. Колишній випускник КФЕК, а нині знаний у Приірпінні письменник і науковець Микола Олександрович Кузьменко підтримав юних поетів настановою не зупинятися на досягнутому і продовжувати кращі літературні традиції Тараса Шевченка та рідного Приірпіння.
       По закінченні заходу гості ще довго не полишали приміщення атріуму, жваво спілкуючись і плануючи подальші заходи в рамках святкування Шевченкового ювілею.