Відкрита виховна година "Феномен Т.Г.Шевченка"

Тарас Григорович Шевченко (1814 – 1861рр.) – український поет, драматур, митець та громадський діяч.

Сьогоднішній рік – час важливий, адже відзначається знакова подія – 200 років з дня народження нашого «мужицького поета». Саме 200 років тому 9 березня 1814 року в селі Моринці, Київської губернії (нині Полтавської області) в родині кріпака народився майбутній революціонер, нескорена людина та геній, який вийшов з простого народу.
Звісно, цей незабутній рік було вирішено присвятити Шевченку. З цією метою в кожній школі, коледжі, університеті та інших навчальних закладах проходять свята, заходи, в основі яких – бажання виховати почуття патріотизму і познайомити молодь з такою персоналією як Шевченко. Наш Київський фінансово-економічний коледж не став виключенням.
У четвер, 10 квітня, відбулася відкрита виховна година тема якої: «Феномен Тараса Григоровича Шевченка». Зі студентами груп П-13 і П-33 викладачі Івануц Михайло Григорович та Павленко Галина Леонідівна знайомили студентів з такою відомою особистістю як Тарас Григорович Шевченко.
Хотілося б відзначити не лише цікаве подання аудиторії матеріалу про життя, творчість поета, а й чудово налагоджену спільну роботи команди зі студентів та викладачів. Протягом усієї пари вони не тільки поступово знайомили нас з письменником, а й весь цей час працювали злагоджено і разом. Кожен новий факт, знакова подія з життєпису Шевченка закріплялася змістовними і красивими за оформленням слайдами з презентацій.
Також декілька хвилин були присвячені рубриці, в якій студенти підготували маловідомі, а то й нові факти про Шевченка. Мова йшла не лише про його зовнішність, риси характеру, а й про його ставлення до буденного життя: про сім’ю, друзів та коханих жінок, про його ставлення до грошей, про те, як Тарас Григорович жив, коли на декілька хвилин з поета ставав звичайним чоловіком.
І на завершення нашої зустрічі педагоги показали короткий, проте, змістовний кліп про спадщину Шевченка. Авжеж, в цей знаковий рік було створено і продемонстровано ЗМІ багато творів на цю тему та цей кліп став влучним завершенням відкритої виховної години.
Отож, вже після цього заходу кожен присутній забрав із собою частинку чогось повчального з того, про що нам розповідали Михайло Григорович і Галина Леонідівна. Завдяки їм та студентам, з якими вони провели цю пару, я зрозуміла, що Шевченко – феномен України. Він був звичайною людиною, але викував у нещастях свій характер і несвідомо обрав власну долю. Його долею було стати людиною епохи моєї Вітчизни, ідеї і заповіді якої будуть жити доти, поки не зникне та людська нескоренність і жага до свободи.

Швець Марія,
студентка групи П-13