Екскурсія до музею Великої Вітчизняної війни

 12 березня делегація студентів груп П-11і та П-12 на чолі з викладачем всесвітньої історії Чорною Т. В. вирушила до меморіалу Великої Вітчизняної війни 1941-1945рр.

Метою цієї подорожі було дізнатися історію того, як наші предки, ціною власного життя, виборювали для нас незалежність, мир та свободу. 

За розмірами та значенням колекцій музей є одним з найбільших в Україні. Його зібрання, яке постійно поповнюється, нараховує близько 400 тисяч музейних предметів. На сьогодні Меморіал є провідним науково-дослідним, науково-методичним і культурно-освітнім центром з воєнної історії України.

Правду кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути», а ми і почули, і побачили багато нового і вражаючого. Я думаю, що знати історію свого народу, своєї країни є одним з найважливіших обов'язків кожної людини, як громадянина. Усіх присутніх надзвичайно зацікавили експонати, представлені у музеї. Там були різноманітні предмети побуту солдатів, безліч зброї, оригінали записок та щоденників постраждалих та полонених, багато військових нагород та особистих речей відомих воєнних діячів як і з Червоної Армії, так і з боку нацистів. Фотографії, фільми та картини художників періоду ВВВ. Сказати, що ми були вражені - нічого не сказати. Особливим для кожного виявилася зала, де була величезна стіна з фотокартками загиблих воїнів Великої Вітчизняної війни, та інша, навпроти неї, - з фотографіями матерів, які відрядили усіх своїх синів на війну, боротися за свободу від Гітлерівського наступу. 

Звичайно ж, навчальна екскурсія виявилася набагато повчальнішою, ніж ми очікували. Кожен з нас мав змогу поринути у найтрагічніший період існування людства та зробити особисті висновки для себе. Дякуємо організаторам за цей особливий час для нас. 

 

 

студентка групи П-11і, Ільницька Еліна