Підписано меморандум про співпрацю

19 березня в Національному університеті ДПС України відбувся круглий стіл «Національний університет державної податкової служби України – Київський фінансово-економічний коледж – середні загальноосвітні навчальні заклади Ірпінського регіону – партнери в освіті».

У цьому профорієнтаційному заході взяли участь представники відділу освіти Бучанської міської ради, директори та представники тринадцяти шкіл Ірпеня і Бучі.

Метою круглого столу стало вивчення освітніх проблем регіону у профорієнтаційній і виховній роботі, налагодження співпраці між студентами та викладачами університету і коледжу зі школярами старших класів шкіл Ірпінського регіону – потенційними абітурієнтами.
«Ми з вами працюємо тепер під крилом одного центрального органу державної виконавчої влади – Міністерства освіти й науки України. Я думаю, це нам дасть можливість більш активно й ефективно співпрацювати», – звернувся до керівників шкіл модератор круглого столу – проректор з навчально-виховної роботи, к.с.н. М.М. Касьяненко.

Про перспективи університету та шляхи його розвитку розповів присутнім П.В. Пашко, в.о. ректора Національного університету ДПС України, д.е.н, професор. На часі – розширення юридичного факультету, введення нових спеціальностей гуманітарно-соціологічного направлення, створення військово-спортивного факультету. «Наш навчальний заклад єдиний у країні, який готує спеціалістів для податкової служби, – наголосив П.В. Пашко. – Ірпінь – податкова столиця України. Тому випускники шкіл Приірпіння, у першу чергу, є нашими потенційними студентами. Історично склалося, що тут існують уже цілі династії податківців. Тож для молоді, яка хоче продовжити важливу для держави традицію, Податковий університет з радістю відкриває свої двері».

Про багаторічну співпрацю коледжу та загальноосвітніх шкіл Ірпінського регіону і перспективи такої співпраці розповіла Н.І. Руденко, директор Київського фінансово-економічного коледжу, викладач вищої категорії, викладач-методист, відмінник освіти України.
І.Г. Бєлова, директор середньої загальноосвітньої школи І−ІІІ ст. № 2 з поглибленим вивченням економіки і права м. Ірпінь, озвучила, чого б хотіли школи від університету, розповіла, з яким захопленням старшокласники беруть участь у різних профорієнтаційних заходах вишу: Днях відкритих дверей, дебатах, конкурсах. Вона подякувала викладачам, які проводили зі школярами уроки за цікавими темами, допомагали у написанні робіт для МАН, висловила готовність до подальшого співробітництва з нашим навчальним закладом.

Г.В. Мамонова, к.ф.-м.н., доцент кафедри вищої математики, координатор Наукового товариства студентів та курсантів, презентувала конкретний соціальний проект: проведення викладачами університету безкоштовних лекцій для підготовки старшокласників до ЗНО з історії, математики та української мови. Перша така лекція відбудеться 26 березня.

В обговоренні виступів взяли участь працівники відділу координації й організації роботи з абітурієнтами, відповідальні за профорієнтаційну роботу на факультетах і в Київському фінансово-економічному коледжі, члени приймальної і відбіркових комісій факультетів, представники органів студентського самоврядування, відділу організаційно-методичної роботи з проблем виховання.

За результатами обговорення доповідей учасників круглого столу, було прийнято резолюцію, у якій визначено напрями співпраці, а саме: навчальна і наукова діяльність, виховна робота й участь у культурно-мистецьких і спортивних заходах; розробка і впровадження нових форм професійної орієнтації старшокласників; активізація потенціалу органів самоврядування студентської та учнівської молоді.

Підсумком круглого столу стало підписання Меморандуму про співпрацю між Національним університетом ДПС України, Київським фінансово-економічним коледжем і загальноосвітніми навчальними закладами I−III ступенів м. Ірпінь та м. Буча.

 

Світлана Середенко