Екологічний форум

Мабуть, не даремно з першого курсу навчання в коледжі я займався науковою роботою з дисциплін природничого циклу, щоб на четвертому курсі вибороти такий цінний і омріяний подарунок, як поїздка в зону відчуження, місце, про яке я часто згадував у наукових дослідженнях на міжвузівських, всеукраїнських та міжнародних конференціях, до яких готувався з викладачами циклової комісії природничих дисциплін.

З 24 по 26 квітня 2015 року ми , Левчина О. та Сайченко В. – студенти групи П-42, пройшли конкурсний відбір на участь у Х Міжнародному  Молодіжному  Екологічному Форумі «Від екології душі до екології життя». Форум відбувся у три програмні дні, які були досить насиченими і цікавими.
     У перший день всі учасники (46 осіб, з них лише 8 студентів) відвідали зону відчуження, м. Прип’ять, ДСП ЧАЕС, будівництво нового конфайнменту для 4 енергоблоку, ознайомилися з фотовиставкою Кудзуми Обари «Фокушіма. Інший погляд», переглянули у КП «Кіноконцертний комплекс» чорнобильську хроніку, а також для нас було проведено оглядову екскурсію по м. Славутич.
     Наступного дня у м. Славутич відбулося відкриття Х Міжнародного Молодіжного Екологічного Форуму «Від екології душі до екології життя», де були заслухані доповіді поважних людей, яким не байдужа проблема Чорнобиля, серед яких були представники Польщі, Японії, Білорусі, Росії. Також нам вдалося прийняти участь у дискусійній платформі «Молодь та проблеми екології вирішуємо разом», на якій молоді та досвідчені екологи обговорили основні пропозиції для зменшення і запобігання проблем екології. На закінчення програмного дня відбулася екскурсія до краєзнавчого музею, а потім зворушлива панахида за загиблими чорнобильцями, яку завершила  хвилина мовчання.
     У завершальний  третій  день нашої програми Форуму відбувся від’їзд до м. Чернігова, де було проведено екскурсію «Чернігів - місто легенд» (Вал, Спаський собор, Болдіна гора, Антонієві печери).
     Емоції від почутого, а головне – від побаченого - просто переповнюють!   Екологічний Форум залишив у мене дуже багато сумних, а в той же час і приємних та позитивних емоцій. Запрошені гості розповіли про Чорнобильську катастрофу те, чого я до цього часу навіть і не знав.  Мені дуже сподобалося! Час, який я провів на Форумі, пройшов точно не даремно! А на майбутнє, якщо буде така можливість, я планую відвідати даний Форум ще раз!
                                                                  Віталій Сайченко - студент групи П-42