Лекція-реквієм

28 жовтня 2015 року в межах Тижня циклової комісії гуманітарних дисциплін та з нагоди 71 річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулася лекція-реквієм «Згадаємо суворі ті роки…»

Шкільний вальс випускного вечора переніс присутніх у 22 червня 1941 року. А за мить – голос Левітана сповіщає про початок Великої Вітчизняної війни. Для нашої держави вона розпочалася 17 вересня 1939 року з окупації Західної України.

Документальні фото та кінохроніка висвітлила 1418 днів життя на фронті та в тилу. Поетичними рядками ведучі Дубік Оксана та Колосов Олександр передали життя бійців, партизанів, медсестер, примусово вивезених до Германії, тих, кого було залучено в концентраційних таборах та знищено на окупованих територіях. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять всіх, хто віддав своє життя заради Перемоги. 

Під час заходу у виконанні студентів лунали пісні воєнної тематики «Степом» (К. Хлань), «Тёмная ночь» (М. Лукашенко), «Журавлі» (К. Магеровська та К. Хлань). Не залишило байдужих виконання  В. Хоменком пісні «Баллада о матери» - історія очікування матір’ю свого сина.

Зі словом – зверненням до молодого покоління виступив ветеран праці, «дитина війни» Сластьоненко Олександр Андрійович. Розповів про своє дитинство та долю матері, яка не дочекалася чоловіка з фронту й самотужки «піднімала» трьох дітей. Зауваживши, що під час тодішніх подій об’єднались різні національності, з сумом відмітив події сьогодення. «Пам’ятайте, що лише цільна сім’я, велика, здорова родина – наше майбутнє». 

У вітальному слові директор КФЕК Наталія Іванівна Руденко відмітила важливість таких заходів для вшанування пам’яті історичних подій задля того щоб такі події не поверталися.

«Патріотизм сьогодні – це добросовісне виконання своєї справи задля процвітання України в майбутньому».

 

Викладач коледжу 

Н.В. Сергієнко