Центр історії органів державної безпеки та патріотичного виховання СБУ

Київ – столиця України. Місто, сповнене мальовничих краєвидів, непримітних вуличок та ошатних вулиць, уквітчаних каштанами.

І саме на одній із таких вулиць розташований старовинний будинок, в якому знаходиться Центр історії органів державної безпеки та патріотичного виховання Служби безпеки України.

    І у п’ятницю, 20 листопада студенти груп П-31, П-32 та викладачі циклової комісії юридичних дисциплін Середа А.В. та Будуленко Є.В. мали змогу відвідати цей Центр, вхід до якого доволі непростий – лише за перепустками. Для того, щоб пройтися з екскурсією залами Центру викладачі заздалегідь підготували і погодили заявку, в якій було вказано  імена, прізвища, дати народження та паспортні дані студентів. Але насправді – ця процедура  того варта! 

     До уваги студентів були представлені надзвичайні фотоматеріали про відомих злодіїв і рецидивістів нашого часу, а  також фотоматеріали  90-х  років по затриманню рекету, які контролювали 85% комерційних підприємств. Як наочний зразок в Центрі є декількакілограмовий мішок героїну, іграшки та телефони набиті наркотиками, колекція анонімних листів з погрозами. Також - фальшиві купюри і монети, які практично неможливо відрізнити від справжніх грошей. До того ж студенти мали можливість побачити вибухові пристрої, різного роду обмундирування. Особливо сподобались долари в "тетрісі", в кухонних приладах, коштовності в пляшці з самогоном.  Звичайні на вигляд скляні стенди зберігають досить цікаві експонати, про кожен з яких можна написати надзвичайно цікаву розповідь, використовуючи реальні факти.

    Студенти з захопленням слухали розповіді екскурсовода, неможливо було відірвати очей від приголомшливих експозицій, які так чітко показують рівень роботи Служби безпеки України.  А екскурсовод в свою чергу  була задоволена студентами нашого коледжу і в кінці екскурсії побажала всім міцного здоров’я, успіхів у навчанні, мирного неба над головою та яскравих сонячних днів наповнених тільки позитивними моментами.