Конституційний Суд України

Під час Всеукраїнського тижня права 11 та 14 грудня 2015 року студенти ІІ курсу спеціальності «Правознавство» КФЕК з метою поглиблення та закріплення знань з дисциплін «Теорія держави та права» та «Конституційне право України» відвідали Конституційний Суд України. Екскурсія організована викладачами циклової комісії юридичних дисциплін.

У ході екскурсії студенти  відвідали бібліотеку Суду, що забезпечена науковою та спеціальною літературою, де мали можливість оглянути тематичну виставку під назвою „Конституційна скарга як один із засобів правозахисту людини і громадянина“, яка відкрита до Всеукраїнського тижня права. На виставці експонуються періодичні видання, збірники наукових праць, матеріали наукових конференцій, присвячені актуальним проблемам конституційної юрисдикції, зокрема, запровадження інституту конституційної скарги, захисту прав і свобод людини і громадянина. 

Також майбутні юристи відвідали архів Конституційного Суду України, в якому зберігаються матеріали справ, щодо яких Судом прийнято рішення або надано висновок, та інші матеріали щодо діяльності єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні. Працівники цього структурного підрозділу розповіли про порядок та умови зберігання справ в архіві. 

Під час екскурсії студенти відвідали Залу засідань, прес-центр Суду, де працівники Прес-служби розповіли  їм про історію і діяльність єдиного органу конституційного судочинства, зокрема про порядок формування КСУ, його повноваження, особливості конституційного провадження та форми звернення до Суду.

У музейній експозиції студенти переглянули експонати, серед яких сувеніри, медалі, книжкові видання, подаровані органами конституційної юрисдикції зарубіжних країн, міжнародними організаціями, а також вітчизняними органами державної влади, судовими установами, навчальними закладами.

Під час екскурсії гості мали можливість сфотографувались на згадку про цю подію.

Швець Софія, студентка групи П-22