Опитування

Новий рік - це не тільки чудовий настрій, концерти, свята та канікули. Ця пора дійсно надзвичайна, а особливо для студентів, які складають зимову заліково-екзаменаційну сесію.

Лише в цей період студент перетворюється в надлюдину, яка мало спить, проводить магічні ритуали по заклику "халяви" та п'є незмірну кількість кави.

Тому, в цей особливий період року, ми захотіли пройти по коледжу та задати студентам, які складали екзамени, декілька запитань. 

Всі ми на першому курсі дуже хвилювалися здавати сесію, адже раніше цього в нас ніколи не було і ми могли тільки уявити, що це таке. Тому ми запитали у студентів першого курсу:

"Це ваша перша сесія. Поділіться своїми враженнями. Чи виявилася вона такою, якою ви її собі уявляли?" 

На що, вони нам відповіли:

"Я думав, що сесія набагато важче, але так як я вчився протягом року, вона виявилася легкою" - поділився своїми враженнями студент групи Ф-13, Кіракосян Ангел.

Але не всі були згодні з цією думкою:

"Сесія, як сесія... важко. Але ми здамо.", Родина Владислав - Ф-11і.

У тих же першокурсників ми запитали, чи помітили вони велику різницю між школою та коледжем, адже вони зараз здають екзамени саме з предметів шкільної програми, на що нам відповіли:

"Так, різниця помітна... тут складніше здавати екзамени, та більше потрібно вчити" - Любченко Богдан, П-12

"Під час сесії студенти використовують усі існуючі методи аби успішно скласти екзамени. Особливо популярними є студентські забобони такі як, виклики халяви, монетка під п'яткою, конспект під подушкою. Чи робили ви щось подібне?"

Після цього питання багато хто посміхався, дехто з соромом, а дехто з гордістю зізнавався, що насправді вірить в забобони, та виконував різні студентські ритуали. Як, наприклад, Великохатько Дарина, студентка групи П-25:

"Насправді я кожен вечір перед екзаменом кричу у вікно: "Халява прийди", кладу зошит під подушку і сподіваюсь на все краще... деколи молюсь"

"А як щодо навчання? Окрім ритуалів, ви багато часу виділяєте на те, аби підготуватися до екзамену?" - спитали ми в Дарини.

"Дивлячись який екзамен, іноді взагалі не готуюся." 

Та були також такі студенти, як Островський Володимир, студент групи П-22, які на це питання відповіли так:

"Було таке, що я сподівався на забобони, поклав п'ятак під п'ятку, але це не допомогло. Тому зараз я проводжу достатньо часу, аби вивчити матеріал і підготуватися до екзамену."

Але найоригінальніший ритуал, на нашу думку, виконував Бєлін Владислав, студент групи Ф-21і:

"Я виконую "Ефект Моцарта". Це такий легкий ритуал, який полягає в тому, аби прослуховувати музичні композиції Моцарта. Вони налаштовують мозок на роботу."   

На питання, який з екзаменів був найлегший, а який найскладніший, студенти відповіли неоднозначно. Але було помітно, що для студентів з груп, які поглиблено вивчали іноземну мову, вона була в списку найлегших, також в цей список, у студентів інших груп потрапили предмети: історія України, українська мова та географія. А ось до списку найскладніших однозначно, майже у всіх, потрапили: математика, історія української культури та біології. 

Та, наприклад, Дарина Великохатько зауважила, що: "Я прислухалася до поради викладача біології і дуже гарно підготувалася. Тому скласти іспит мені було нескладно"

Звичайно, що викладачі поганого не порадять і це нас наштовхнуло на наступне питання: "Чи прислуховувалися ви до порад, які вам давали викладачі, щодо підготовки до екзаменів? Якщо так, які саме поради вони вам давали?"

Більшість студентів і справді прислухалася до наших наставників та прийняли до уваги те, що приносити на екзамен шпаргалки не можна. А найулюбленішу пораду, яку дала Дарині Сергієнко Наталія Володимирівна, вона виконує кожного ранку перед екзаменами:

"Якось Наталія Володимирівна мені порадила, перед екзаменами їсти шоколад, це мій найулюбленіший ритуал, який, як не дивно, допомагає" 

І наостанок ми їх запитали, щоб вони порадили студентам, які в наступному році будуть здавати у нас в коледжі, свою першу сесію.

"Я раджу вам працювати протягом усього року, тому що так буде легше засвоїти матеріал, та не потрібно буде сидіти і робити все в останній момент" - Липовецька Олена, П-22

"Раджу все вчити на свіжу голову, висипатися та їсти шоколад, це допоможе зосередитись" - Борщ Владислав, П-25.

"Якщо не вдасться підготуватися, раджу гарно ховати шпаргалки" - Ярошенко Ярослав, О-21. 

Отже, сесія, вона як життя - іноді легка та весела, іноді важка та сумна. Але, незважаючи на всі негаразди, студентські роки, одні з найкращих в нашому житті, тому ми радимо вам все ж таки прислухатися до порад, які вам дають викладачі, та порад, які вам дали ваші колеги-студенти, для того аби сесія не була для вас чимось, що викликає страх. Тих, хто закрив зимову сесію, ми вітаємо з цим, а хто ще не склав її, ми вам бажаємо удачі: учіться, повторюйте ... та все ж таки, про всяк випадок, крикніть вночі, хоча б разок "Халява, прийди!" 

 

Член студентського парламенту,

Хоменко Володимир