День Тетяни

Є в морозному січні день з весняним настроєм - це 25 січня — День Тетяни.

У цей день багато студентів святкують одне з найулюбленіших свят – День студента. На жаль, майже ніхто не замислюється над історією свята, святкуємо, бо всі так роблять, бо так заведено. Давайте звернемося до історії і зрозуміємо те, чому саме Святу Тетяну ми можемо називати покровителькою студентів.

Свята Тетяна жила у Римі в II-III століттях, за часів жорстоких гонінь на християн. Її батько був таємним християнином і прищепив любов до Христа своїй дочці. За переказами, одного разу її привели до храму Аполлона, але Тетяна почала молитися своєму Господу. В той же момент стався землетрус, язичницький храм було зруйновано. Дівчину визнали винною в цьому і почали нещадно катувати, змушуючи відректися від своєї віри. Але Тетяна не відступала від своєї віри ні на мить. Кожного дня вона піддавалася нищівним катуванням, але вранці наступного дня її знаходили цілою та неушкодженою. Згодом було вирішено відрубати голову дівчині та її батьку,  адже катування  не допомагали. Так і загинула, у боротьбі за свою віру юна Тетяна.

Саме 25 січня 1755 року імператриця Єлизавета Петрівна створила перший у Москві університет за проектом Михайла Ломоносова. З того часу Свята Тетяна вважається покровителькою студентів і педагогів. У 1860-70 роках Тетянин день перетворився на неофіційне студентське свято.

В народі кажуть, що у цей день сонце повертає до літа, а зима - до морозів. Якщо день був сонячним, то рано повернуться птахи, якщо сніг піде, то літо буде дощовим, а якщо вдарять морози - буде теплим. 

Член студентського парламенту,

Великохатько Дарина