Катастрофа століття

Рівно 30 років нас відділяє від того страшного квітневого ранку, коли слово «Чорнобиль» рознеслося по всьому світові як передвісник горя та болю. 

21.04.2016р. в тиждень циклової комісії природничих дисциплін для студентів груп Ф-24, П-15 та Ф-14 Остапчук Людмилою Миколаївною була проведена зустріч з учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – Бузаровою Марією Василівною та свідком тих подій, колишньою студенткою Чорнобильського медичного училища, а нині лікарем, викладачем КФЕК – Добривечір Іриною Володимирівною. До зустрічі також було створено студентами коледжу фотовиставку «Катастрофа століття». 

     Зустріч з гостями проходила в теплій і невимушеній атмосфері. Всі присутні згадали страшну трагедію ХХ століття, що сталася 26 квітня 1986 року, заслухавши спогади, подивившись фото, уривки відео та прослухавши ті жахливі події у віршах.    

     У щирій розмові час промайнув непомітно. На завершення зустрічі, Марія Василівна попросила молодь про пам'ять героїв-ліквідаторів, які за покликом рідної землі вступили у палаючий реактор чи самовіддано рятували людські життя. Ці люди, не шкодуючи сил та життя, виконали присягу на вірність народові України. Загиблих героїв присутні вшанували хвилиною мовчання.

     Гостям студенти вручили квіти та побажали довгих років життя та міцного здоров’я. Та найбільшою нагородою для людей, що 30 років тому без перебільшення рятували світ, стала саме щира увага та цікавість юного покоління. Пам’ять житиме допоки передаватиметься із вуст у вуста.

     Вічна слава героям! І здоров’я тим ліквідаторам, які живуть і працюють в ім’я миру і життя людей. 

Стриженко Наталія,

студентка групи П-23