Незабутня екскурсія до міста Переяслав-Хмельницький

13 травня групи Ф-11і, Ф-13 та Ф-21і їздили на навчальну  екскурсію до міста Переяслав-Хмельницький. 

Спочатку ми вирушили на екскурсію до  першого в Україні музею народної архітектури та побуту. В ньому зібрані безцінні скарби українського народу, що розповідають нам про свою творчість, талант, майстерність. Цей музей розташований в живописній околиці древнього Переяслава; у ньому представлено українське село Наддніпрянщини 19-20ст.

В оточенні садів та квітників із-за плетених тинів виглядають білосніжні хатки і гордовиті комори. Високо в небо дивляться золоті куполи церков. Широко розкинули свої крила, ніби збираючись полинути до сонця вітряки. Археологічні пам’ятки, що їх ми побачили в цьому музеї нікого не залишили байдужими. В той день ми завітали до церковно-приходської школи, будинку пасічника, побачили гребінці для волосся, зроблені з кісток.  Все було таке нове і цікаве! А найдивовижніше – це атмосфера. Коли заходиш у вітальню будинку багатого землевласника, ти сам відчуваєш себе ним, або, увійшовши у дівочу простої хати уявляєш, як потріскує піч, і бачиш себе коло вікна з веретеном чи прялкою.

Але це не єдиний музей у Переяславі, в якому ми побували. Також нам випав шанс відвідати музей-діораму «Битва за Дніпро». Багато можна розповідати про те, що ми там чули і бачили, але, на мою думку, найкраще буде, якщо ви будете бачити всі ці вражаючі речі на власні очі. Подорожуйте містами України і відкривайте для себе важкі завіси її таємниць!

Шварц Діана Ф-11і