У Музеї грошей НБУ

З нагоди тижня циклової комісії фінансових дисциплін студенти груп Ф-21і, Ф-31і, Ф-32, Ф-33, Ф-34 та О-31 Ірпінського державного коледжу економіки та права під керівництвом Подік Іванни Іванівни, Калусенко Валентини Вікторівни, Деміденко Людмили Степанівни та Пухальської Наталії Олександрівни відвідали Національний банк України.  

НБУ організував серію освітніх лекцій у Музеї грошей. Спікером на одній із них став заступник директора Департаменту стратегії та реформування НБУ Руслан Кравець. Він говорив із студентами групи Ф-31і про культуру заощаджень в Україні та світі. На жаль, управлінню особистими фінансами зазвичай не навчають в українських школах та університетах, а це було б дуже корисним. Робити фінансові накопичення важливо як під час навчання, так і в подальшому житті.

Перед студентами Ф-34 виступив співробітник Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Дикий Владислав. Крім того, на базі музею для своїх вихованців прочитали лекції викладачі Ірпінського державного коледжу економіки та права: Валентина Калусенко – "Фінансова грамотність в сучасній Україні", Людмила Деміденко – "Гроші та їх значення в житті сучасної людини", Іванна Подік – «Фінансова обізнаність – вимога сучасності». Лекції зацікавили студентів, результатом чого стало обговорення таких питань, як рівень фінансової обізнаності громадян, планування бюджету та доходів, безготівкові розрахунки, сімейне та пенсійне заощадження. 

Серветник Ірина, начальник відділу зв’язків з громадськістю та міжнародними організаціями Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі ФГВФО), розповіла студентам групи Ф-33 про особливості системи гарантування вкладів фізичних осіб в Україні. Основні питання, що обговорювались, стосувались наступного: історії заснування ФГВФО, наближення системи гарантування вкладів до міжнародних стандартів, джерела надходження коштів до ФГВФО, види вкладів, що не гарантуються фондом, відмінності між проблемними та неплатоспроможними банками, плани розвитку на найближчий час. Найактивніші студенти отримали подарунки від ФГВФО.

У вересні 2016 року гривня «відсвяткувала» 20-ту річницю проведення грошової реформи, а отже, введення в обіг, тому у зв’язку з цим Музей грошей розробив спеціальні екскурсійну програму та матеріали  для студентів нашого коледжу. Студенти з радістю спілкувалися з доповідачами та цікавилися фактами про українську гривню. 

Наприкінці відвідування кожен екскурсант мав можливість на згадку власноруч виготовити пам’ятну монету із зображенням князя Володимира старовинним способом –  пресом та молотом. 

Калініченко Анастасія, студентка групи Ф-31і