Екскурсія до Верховної Ради України

“Лаконічно та цікаво” - саме такими словами можна описати екскурсію, яка відбулася 28 листопада 2016 року для груп П-24 та П-25 у Верховній Раді України. 

Це була саме навчальна екскурсія, яка передбачена в рамках вивчення курсу предметів “Конституційне право України” та “Теорія держави і права”. 

Високопрофесійний екскурсовод  Анна Олександрівна розповіла про законотворчі процеси та основні історичні  події  розвитку українського парламентаризму.    Студенти дізналися, що будинок Верховної Ради України було побудовано в 1939 році. Архітектор - В.Г. Заболотний. Вигляд будинку після кількох реконструкцій практично не змінився у наш час. 

 Учасники екскурсії побачили  художню композицію «Квітуча Україна», що знаходиться на стелі над парадними сходами до сесійної зали. Стеля першого і другого поверхів прикрашена розписом і ліпниною з елементами декоративно-ужиткового мистецтва України. Піднявшись на другий поверх парламентського будинку, студенти  побачили   знамените  художнє полотно «Державотворення» (художник О.Г. Кулаков), на якому відображено момент прийняття Акту проголошення незалежності України.   Художник майстерно передав всі ті емоції, які вирували під час проголошення Також на полотні зображені історичні постаті, які боролися в різні часи за незалежність України. Картина має вражаючі розміри — 2 метри в ширину та 5 метрів у довжину. Поряд з полотном розташований  великий прапор України.   Нині він  зберігається поруч з картиною в скляному коробі. 

 Далі студенти ходили знаменитими кулуарами Верховної Ради України та побували на балконі сесійної зали. Сама сесійна зала займає 2-й та 3-й поверхи. В партері – місця для нардепів. В центрі сесійної зали велика кришталева люстра у плафоні. 

 Екскурсія до Верховної Ради України залишила в студентів гарні спогади та різноманітні світлини, які вдалося зробити. Усім майбутнім правознавцям екскурсія принесла море позитивних емоцій та незабутніх вражень про  головну будівлю держави — Верховну Раду України. 

 

Тетяна Гурська, студентка групи П-25