П-13 на фабриці ялинкових прикрас

22 грудня 2016 року ми, група П-13, разом з куратором Спірідоновою Л.М.  відвідали Клавдієвську фабрику ялинкових прикрас з виховною метою.. 

Тільки-но ми переступили поріг, наче опинилися у справжнісінькій казці, мов перенеслись у часі. Повсюди панувала надзвичайно казкова атмосфера. Посприяла цьому святкова ілюмінація та музика. Усе нагадувало про Новий рік та Різдво, незважаючи навіть на те, що снігу на вулиці майже нема.

 Чесно кажучи, до цього часу я навіть не мала уявлення, як роблять кульки. Коли ж ми зайшли до майстерень, то були надзвичайно вражені від побаченого.  Наскільки ж це вибаглива та клопітка праця невтомних майстрів фабрики! Одним словом,  робота кипіла! Але ми не тільки мали змогу побачити,  як роблять кульки у склодувному цеху, а ще й як їх сріблять та розфарбовують. Це мені найбільше сподобалось, кожен майстер наче знаходився у своєму світі, в якому фантазує   малюнок і переносить його на численні кульки. Ці люди – дуже талановиті художники. Та й на цьому наша екскурсія ще не закінчилась: ми   відвідали невелику колекцію ялинкових прикрас багатьох країн світу, які вразили нас своєю незвичайністю. Також ми були зачаровані різдвяною експозицією в одній з кімнат фабрики, яка відтворювала життя містечка під час зимових свят,  та виставкою новорічних кульок, на яких були намальовані картини світових метрів, зокрема «Чорний квадрат» Малевича, «Автопортрет» Шевченка. А в магазині ялинкових прикрас ми накупили подарунків для членів своїх сімей.

Наша поїздка була надзвичайно  цікавою та захопливою. Дякуємо куратору за гарно проведений час!

Ковтун Юлія, студентка групи П-13