День виведення радянських військ з Афганістану

15 лютого  1989 році  останні радянські війська залишили  Афганістан. Так скінчилася 10-річна війна.

І зрозуміло, що День виводу військ з Афганістану – це і свято афганців-ветеранів, і день пам’яті і скорботи про всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів. 

 Трагічною була участь в афганській війні тоді ще радянських людей, а зараз –  українців, бо через Афганістан пройшло їх з України більше 160 тис. У цій війні загинуло понад 15 тисяч наших солдат, 35 тисяч було поранено, тисячі потрапили в полон. Ця війна стала усвідомленням того, що гинуло покоління, народжене в 60-х роках.

Незалежна Україна 15 лютого офіційно вшановує День пам'яті загиблих воїнів-інтернаціоналістів та День виводу військ з Афганістану. Сьогодні з повагою і з розумінням ставляться до ветеранів Афганістану. В країні створені меморіальні комплекси пам’яті загиблим в афганській війні.  Проводять мітинги, покладання квітів до пам’ятників полеглим в Афганістані.  У навчальних закладах на виховних годинах обов’язково розповідають про тих, у чиїх серцях відлунює війна. Молодше покоління знайомлять з трагічною сторінкою нашої історії, виховують повагу до учасників військових подій в Афганістані.

Давайте ж і ми з вами будемо пам’ятати воїнів-ветеранів, виявлятимемо розуміння до тих, хто пройшов через війну, і для кого вона триває й досі! У спогадах, у думках. Вони цього заслуговують. Вічна слава нашим воїнам!