Екскурсія групи П-11і на завод «Кока-Кола»

Нам, студентам групи П-11і, неймовірно пощастило, адже ця екскурсія є в топі найкращих. 6 лютого 2017 року ми побачили завод «Coca-Cola», який одразу вразив своєю масштабністю.

Нас супроводжували улюблені викладачі природничих наук Остапчук Людмила Миколаївна та Товста Світлана Миколаївна.

Ми мали змогу дізнатися про свої улюблені напої та відвідали музей компанії і приміщення виробництва. Територія заводу складає 22 га. Що ж знаходиться на ній? Тут неймовірна кількість приміщень, особливо привертають увагу дві величезні бочки у вигляді пляшки «Coca-Cola», у яких зберігається вода. Також на території заводу є свердловини,  закриті цегляними спорудами, що являються головними елементом заводу і є під ретельним відеоспостереженням. На території знаходиться штучне озеро, в яке потрапляє вода після виробництва. Доказом того, що вода є чистою, є те, що там проживають риби. Компанія видобуває воду з двох водоносних горизонтів: Сенеманського та Юрського. Альтернативою також для них є підземні води. Цим вони забезпечують відсутність забруднень антропогенного походження. 

 Ми дізналися дуже багато цікавих фактів про продукцію та про сам завод. Ця компанія є лідером в Україні серед безалкогольних напоїв. Їх продукцію кожен день купують 1000000000 людей. Кількість, дійсно, шокує. Але це є так. Адже компанія має величезний асортимент різноманітних напоїв, а саме: солодкі газовані напої («Fanta», «Sprait», «Bon-aqua»), соки та нектари («Rich», «Добрий»), енергетичні напої («Burn», «Gladiator»). Ми мали змогу побачити їх виробництво на заводі. Там майже немає людей. Усе виконують машини  з неймовірною швидкістю. На виробництві панує чистота і порядок. Також нам було показано, з чого виробляють пляшку. Це пластмасові пробірки, які називаються проформами. Ми могли їх узяти собі як міні-сувеніри.

 У музеї побачили акваріум з ненажерливими рибками, макет заводу, різноманітні експонати, а також «аптеку Джона». Ми переглянули відеоролик про створення заводу. З самого відкриття він являв собою найбільший у Європі. Окрім того, на заводі вироблявся та виробляється вуглекислий газ для виготовлення газованих напоїв, який видобувають методом карбонізації, що є аналогом природних процесів. «Бульбашковість» надає напою грайливості і «живильного ефекту». Компанія піклується про своїх споживачів, тому напої відрізняються за вмістом цукру: є «солодкі», а є «зі зниженим вмістом цукру», тобто дієтичні.

 Цікавим є те, що напій був створений у 1886 році як лікарський засіб. Складається «Coca-Cola» з артезіанської води, карамелі, цукру, кофеїну, суміші пряно-ароматичних речовин. Нам показали, що на одну пробірку карамелі потрібно 5 чаш цукру, тому що це є концентратом. Цукор виготовляють з українських буряків, але він не відповідає європейським стандартам, тому зазнає процесів переробки. «Coca-Cola» не містить штучних консервантів.

 Нам дуже сподобався екскурсовод. Це   приємна жіночка, яка була захоплена історією заводу і хотіла розповісти нам дуже багато всього. Вона   показала еволюцію пляшки напою «Coca-Cola», тому що виробники хотіли зробити її особливою. До речі, ви ніколи не помічали, що форма пляшки нагадує жіночу фігуру? Придивіться, тому що це справді так. На мій погляд, це є також естетично і зручно. Слід відзначити, що екскурсовод дуже змістовно розповіла нам про все, що стосується заводу. 

Ми дізналися відповідь на дуже цікаве питання: «Чи є шкідливим цей напій?»  Ні, якщо вживати його не фанатично. Тобто, якщо ви маєте здорові нирки, ви впевнено можете його випивати 2 рази на тиждень. Він також має корисні для організму властивості.

 Після цікавої екскурсії ми мали  можливість спробувати напої на будь-який смак в  імпровізованій аптеці творця напою Джона Сміта. Ми так накуштувались їх, здавалось, що по тілу циркулює не кров, а «Coca-Cola» або «Fanta». Також ми зробили безліч фотографій. Дуже дякуємо нашим викладачам за гарно і корисно проведений час!

Шувалюк Дарія, студентка групи П-11і